Newsletter

Get the latest fashion trends, the best in travel and my life.

Kdo jsem  • maminka tří dětí, jednoho andílka a manželka skvělého muže, který mě v mé práci podporuje 
  • certifikovaná porodní dula a poporodní dula absolventka České asociace dul
  • laktační poradkyně Mamily (i Laktační ligy)
  • hořovická dula – pracuji externě v Nemocnici Hořovice jako dula a laktační poradkyně
  • lektorka nošení dětí Z břicha na břicho
  • lektorka látkování (moderní látkové plenky) a bezplenkové komunikační metody (BKM)

Můj příběh

Vždycky jsem chtěla dělat práci, která má smysl, a ve které za sebou něco důležitého zanechám – to mi právě moje profese umožňuje. Mám možnost pozitivně ovlivnit to, jak prožijete porod i poporodní období se svým miminkem. Žena rodí jen několikrát za život, některá dokonce jen jednou a vždycky je to velmi hluboký zážitek pro ni i děťátko. S velkou vděčností se stávám součástí vašich příběhů a stojím vám po boku v nejdůležitějších chvílích vašeho života, aby ten zážitek byl co nejkrásnější.

Jednou z nejčastějších otázek, kterou dostávám je, jak jsem se stala dulou, jak se to vůbec v životě přihodí, že někdo dělá takovou profesi?

Původně jsem vystudovala mediální komunikaci, během studia žila nějakou dobu v Austrálii, a nakonec pracovala pro letecké společnosti, ale tam můj „smysl“ nebyl. Cesta se mi nakonec ukázala sama, během mých vlastních čtyř těhotenství, tří porodů a šestinedělí, kdy se mi podařilo postupně nasbírat spoustu zkušeností a ty mě lákalo předávat dál. A tak jsem na tom krůček po krůčku začala pracovat.

V roce nejstaršího syna přišla nabídka stát se látkovou poradkyní u české firmy Bamboolik. Už když jsem nastávajícím rodičům radila, jak používat látkové plenky a jak funguje bezplenková komunikační metoda, často se rozhovor stočil k porodu nebo kojení.

Když nám děti trochu povyrostly, vytvořil se prostor na kurzy laktačního poradenství, nejprve u Laktační Ligy, a pak konečně i u Mamily. Právě Mamila je totiž organizací, která mi v mém vlastním kojení pomohla, když už nikdo nevěděl, co s námi.

Během mého posledního těhotenství jsem absolvovala kurz pro poporodní duly u České asociace dul a ještě v osmém měsíci pečovala o ženy v šestinedělí. Potom přišel čas na moje vlastní šestinedělí, kdy se naučené dovednosti velmi hodily a já je mohla vyzkoušet v praxi sama na sobě. Všechny mé dosavadní kurzy, praxe a zkušenosti mě neomylně vedly k tomu, že chci doprovázet ženy u porodu. Absolvovala jsem kurz pro porodní duly, opět u České asociace dul a k porodům aktivně doprovázím od června 2022. V současné době také působím jako dula a laktační poradkyně v hořovické porodnici, kde mě můžete potkat na oddělení Neonatologie.

Stále se také věnuji látkovému poradenství ve vlastním obchůdku www.plenecky.cz.

Miluji život, čas se svou rodinou a přáteli, často nad nějakou deskovou hrou. Nabíjím se na procházkách v přírodě, zpěvem, divadlem a kreativním tvořením.