Hluboké přesvědčení, uvolněné tělo a otevřená mysl jsou hlavními ingrediencemi aktivního porodu.

Janet Balaskas

Hledáte-li průvodkyni těhotenstvím, porodem a poporodním obdobím, jste tu správně 🙂.
V rámci péče duly se budeme postupně seznamovat už během vašeho těhotenství, podpořím vás při porodu a postarám se, aby i šestinedělí bylo obdobím, na které jednou budete s láskou vzpomínat.

Doprovodím vás do porodnic v Plzni (Mulačova nemocnice, FN Lochotín), do Rakovníka, Hořovic, Příbrami, Klatov i do Prahy a porodnic Karlovarského a Jihočeského kraje.

Podrobnější informace najdete zde:

Před porodem

Kdy začít?

Podle vás. Někdy se klientky ozývají hned po zjištění těhotenství, někdy se domlouváme později. Tak či tak, je dobré se na příchod dítěte kvalitně připravit, a taky se tak nějak společně sžít před samotným porodem, abychom se tam neviděli poprvé v životě 🙂. Doporučuji proto v rámci předporodní přípravy absolvovat alespoň tři setkání, kdy se společně podíváme na vaše představy o porodu a probereme, jak se dají co nejlépe naplnit.

Nabízím a poskytuji informace, abyste se mohla sama rozhodnout, jak by měl váš porod vypadat. Pokud bude u narození dítěte i váš partner, nebo jiný doprovod, ráda se s ním alespoň na jedné ze schůzek také setkám a seznámím, abychom pro vás pak mohli společně tvořit ideální porodní tým.

Co všechno spolu budeme probírat?

V případě, že zatím nemáte jasno v tom, kde byste chtěla přivést své miminko na svět, ráda posdílím své zkušenosti, pomůžu vám s výběrem porodnice a sepsáním porodního plánu, anebo vás podpořím, pokud chcete porodit doma s komunitní porodní asistentkou. Jednu schůzku obvykle věnujeme i přípravě na šestinedělí a kojení – správné technice, polohám, přisátí a jeho dalším důležitých aspektům. Tím získáte zručnost a sebejistotu, které vám pak pomohou úspěšně začít kojit hned po porodu.

Nad rámec tří základních schůzek si můžete dopřát rebozem a olejem, a po ukončeném 38.tt, předporodní napářku. Samozřejmě lze domluvit i další konzultace podle vašich potřeb (nošení dětí, látkování, bezplenková komunikační metoda apod.)

Porod je tady!

Pohotovost k porodu

Před samotným porodem držím pohotovost. Začíná 14 dní před předpokládaným termínem porodu a končí narozením miminka. V době pohotovosti se mi dovoláte ve dne v noci, abych mohla na volání rychle zareagovat a vyrazit za vámi včas. Můžete se ozvat také, když si nejste jistá, zda už je ten správný čas k výjezdu k porodu. Doprovodím vás do porodnice podle vašeho přání, případně i doma, za přítomnosti porodní asistentky.

Doprovod k porodu

Během porodu jsem vám neustále k dispozici a poskytuji psychickou i fyzickou podporu individuálně tak, jak právě potřebujete. Podporuji také vašeho partnera, aby se necítil ztracený, byl uvolněný a mohl tam být pro vás. Pomáhám orientovat se v situaci a v případě potřeby také komunikovat s personálem porodnice. Ráda využívám přínosů aromaterapie, muzikoterapie, rebozo masáže a ženské vaginální napářky.

Někdy více masíruji a pomáhám ženě se polohovat tak, jak je jí to příjemné, někdy spíš naslouchám a vyčkávám, zkrátka, je to pokaždé jiné 🙂. Mým cílem je, aby žena porodem prošla nejhladší možnou cestou a cítila se tímto zážitkem posílená, protože to, jak rodíme nás ovlivňuje i v dalším životě.

Po porodu

I šestinedělí je téma.

Narozením miminka to nekončí, ale teprve začíná. Mnoho žen se pečlivě připravuje na porod, některé i na kojení, ale na poporodní období se často zapomíná. Přitom to, jak prožijeme šestinedělí nás ovlivní na mnoho dalších let a energie vložená do přípravy na něj se nám mnohonásobně vrátí. Právě proto se období šestinedělí věnuji už během předporodní přípravy, aby žena věděla, co ji čeká, jak se nachystat a jak to zvládnout.

Jak probíhá poporodní péče?

Po porodu jezdím za svými klientkami na poporodní návštěvu podle jejich potřeb – buď ještě do porodnice, nebo do domácího prostředí. Během návštěvy se věnuji tomu, co je pro vás důležité – můžeme zkontrolovat kojení, vyzkoušet si manipulaci s miminkem, zreflektovat porod, nebo probrat péči o vás, vaše tělo a mysl. Pokud si chcete dopřát více péče, můžete si užít poporodní masáž bylinnými koulemi a teplým olejem. Naučím vás nosit miminko v šátku nebo nosítku, případně využít benefity bezplenkové komunikační metody a látkových plen.